Van Valiliği ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Yazılım Van Projesi’ kapsamında, 40 öğrenciye yazılım eğitimleri veriliyor. Öğrenciler, yazılım geliştirme, kodlama, veri analizi, yapay zeka gibi konularda uzmanlaşarak sertifika alıyor. Proje sayesinde iş bulma imkanı elde eden öğrenciler, yazılım alanında önemli projeler geliştirmeyi hedefliyor. Ayrıca, projede yer alan İnnovan Girişimcilik Merkezi, gençlere girişimcilik konusunda da destek sağlıyor.